Готуємося до ДПА

Усі випускники шкіл у 2015 р. обов'язково складатимуть ЗНО з української мови та літератури Міністерство освіти і науки України затвердило низку інновацій у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2015 році.

Як повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, центр запропонував низку нововведень у проведенні ЗНО, частину з яких вже затвердило Міносвіти, передає "Інтерфакс-Україна".

Міносвіти пропонують заборонити використовувати сертифікати ЗНО попередніх років при вступі до ВНЗ у 2015 році
Школам дозволили самостійно розробляти завдання для випускних іспитів

"Ми проводимо ЗНО для випускників 11-х класів, незалежно від того, чи вступатимуть вони до університетів, з єдиного тесту", - повідомив він на прес-конференції в четвер у Києві.

Лікарчук також зазначив, що раніше тест з української мови та літератури складали лише ті випускники, які планували вступати до вишів.

Крім того, за його словами, буде змінена система визначення результатів тестування.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти нагадав, що до цього моменту була система, за якою всіх абітурієнтів оцінювали за шкалою 100-200 балів.

"І хтось вирішив, що якщо набрав 124 бали, то можеш подаватися на участь у конкурсі на вступ до університету", - пояснив Лікарчук.

Водночас директор Українського центру вважає таку норму дискримінаційною. "З 2015 року ми запроваджуємо нову систему, за якою визначатиметься, склав ЗНО абітурієнт чи ні", - сказав він.

Як пояснив директор Українського центру оцінювання якості освіти, після кожного тесту ЗНО експерти визначатимуть, склав абітурієнт тест чи ні, виходячи з того, "відповів він на енну кількість запитань чи ні".

Та група абітурієнтів, тести яких вважаються складеними, подаватиме документи на участь у конкурсі на вступ до ВНЗ, а результати тестів визначатимуть за шкалою від 100 до 200 балів. Водночас ті абітурієнти, тести котрих вважаються не складеними, не зможуть вступати до вишів взагалі.

Водночас у 2015 році з переліку предметів, з яких проходитиме тестування, вилучать всесвітню історію і світову літературу.

Крім того, Центр оцінювання якості освіти запропонував з 2015 року запровадити дворівневі тести з української мови та літератури, а також з математики: менш складний і складний.

За словами Лікарчука, виші самостійно визначатимуть, якого рівня тест потрібен для вступу на ту чи іншу спеціальність.

Український Центр оцінювання якості освіти пропонує в умовах прийому до ВНЗ на 2015 рік заборонити абітурієнтам подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання попередніх років.

"У нас є такі пропозиції до нового прийому (умов прийому до ВНЗ - ред.) - потрібно відмовитися від можливість використовувати у вступній компанії поточного року сертифікати ЗНО минулих років", - сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

При цьому він пояснив: "Виходить так, що людина, яка склала зовнішнє оцінювання у 2006 році, може сьогодні прийти в університет, принести свій результат 2006 року і сказати, що хоче брати участь у конкурсі".

Школам дозволили самостійно розробляти завдання для випускних іспитів

Міністерство освіти і науки дозволило школам самостійно розробляти завдання для випускних іспитів. Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, передають"Українські новини".

"Школи самі зможуть розробляти завдання для проведення державної підсумкової атестації (випускних іспитів)", - сказав він.

При цьому Полянський зазначив, що Міносвіти затвердило кількість і перелік предметів, з яких будуть проходити іспити в школі.

Зокрема, після закінчення 4-го класу будуть проводитися екзамени з читання, української мови й математики.

При цьому оцінки за іспити будуть ставитися на підставі результатів річних контрольних робіт з відповідних предметів.

Також Полянський наголосив, що іспити після 9-го й 11-го класів будуть проводитися тільки в письмовому вигляді.

Після закінчення 9-го й 11-го класів будуть здаватися екзамени з української мови, математики або історії (залежно від профілю класу), а також один предмет на вибір (після закінчення 9-го класу - на вибір школи, а після 11-го - на вибір учня).

Міністерство має намір провести зовнішнє тестування в період із квітня по липень 2015 року.

Раніше Ігор Лікарчук заявляв, що тести ЗНО показали катастрофічно низький рівень освіти випускників.