Щеплення від грипу: головні питання.

Так чи небезпечний грип? Гострі респіраторні вірусні захворювання, до яких прінадледжіт грип, становлять до 95% серед всіх інфекційних патологій. Кожен рік у Росії ці інфекції вражають до 45% всього населення. У 75% випадків після перенесеного грипу з'являються серйозні ускладнення, перш за все, з боку бронхолегеневої, сечостатевої та серцево-судинної систем, які і є причиною смерті.

Найчастіше Найбільше від подібних ускладнень вмирають діти до 2-х років та літні люди. Матеріальний збиток від грипу перевищує витрати на всі інші інфекційні захворювання разом узяті.

Кому не можна, а кому можна і потрібно робити щеплення від грипу?

Є два протипоказання до застосування  вакцини від грипу : алергія на курячий білок, тому що вакцина вирощується на курячих ембріонах, і важкі алергічні реакції на вакцинацію, якщо такі були раніше.

Відносні протипоказання: гострі та хронічні захворювання у стадії загострення. У подібних випадках  щеплення від грипу  роблять через 1 - 2 тижні після одужання.

Перед вакцинацією обов'язкове медична консультація. Якщо у вас спостерігається гіперчутливість до антибіотиків, слід попередити про це лікаря.

УВАГА!

У разі масової вакцинації в дитячому закладі персонал зобов'язаний завчасно повідомити про це батьків. Дітям роблять щеплення з 6 місяців.

Медики настійно рекомендують вакцинацію дітям, що відвідують дошкільні та шкільні навчальні заклади, особливо тим, які страждають хронічними захворюваннями, людям похилого віку, працівникам медичних , шкільних закладів і підприємств громадського харчування, а також усім дорослим, що страждають хронічними захворюваннями.

Годує мама також може зробити собі щеплення, адже вона може захворіти і заразити малюка.

Яка ефективність вакцини від грипу?

Профілактичні щеплення радикально впливають на епідеміологію грипу. За статистикою, серед щеплених дітей захворюваність на грип була не вище 1%, а у нещеплених склала 40%. Серед вакцинованих дорослих грип захворіли тільки 0,5% випадків, тоді як серед нещеплених в 23%.

Медики стверджують, що вакцинація проти грипу сприяє більшій опірності до ГРЗ.

Який час вибрати для щеплення від грипу?

Для того, щоб встигла виробитися достатня імунний захист, потрібно встигнути зробити щеплення до початку епідемії, яка майже припадає на грудень - січень. Оптимальним терміном буде вересень - листопад. Якщо опаздал, можна щепитися і під час епідемії грипу, адже вона триває не менше кількох місяців. Оскільки після щеплення захисний титр антитіл у крові утворюється до початку другого тижня, потрібно для профілактики скористатися оксаліновою маззю, їсти побільше свіжих фруктів і овочів, приймати настій елеутерококу, женьшеню і поменше бувати в місцях великого скупчення людей.

Як часто треба робити щеплення?

Оскільки кожен сезон вірус грипу змінюється, щепитися слід щороку. Активно працює система міжнародного спостереження за мінливістю вірусу. Медики заздалегідь прогнозують, який вірус набуде поширення в цьому році і в продажу з'являється нова варіація вакцини. Звичайно, 100% впевненості в тому, який конкретно штам вірусу викличе епідемію немає, але в будь-якому випадку ефект від вакцини буде позитивним, тому що штами вірусів мають загальні складові.

Як діє вакцина від грипу?

Вакцина складається не з самих вірусів, а з їх уламків або з антигенів, штучно вирощених на яєчному ембріоні. Потрапляючи в організм, вони стимулюють клітини тіла виробляти антивірусні тіла (антитіла або захисні специфічні білки), як би готують організм до появи вірусу. Антитіла розпізнають вірус і знищують, не дозволяючи йому розмножуватися.

Так як віруси грипу мають подібні структури з вірусами ГРЗ, антитіла захищають організм " заодно "і від ГРЗ. Висока опірність вірусу грипу триває від 6 до 12 місяців. Ефективність вакцинації до 90%. Якщо все таки прищепленої дорослий чи дитина захворіє на грип, то перенесе захворювання в легкій формі і без розвитку ускладнень.