Богданівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Петрівської районної ради

   





До 95-річчя від Дня народження В.О.Сухомлинського

 

Одним із напрямків зростання педагогічної майстерності на основі особистісно орієнтованого підходу є творче використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського. Великий Педагог  зазначав :«Найважливіше завдання школи – розкрити творчі здібності, обдарування, талант всіх вихованців». Уміле використання ідей Сухомлинського, їх трансформація у сучасному навчально-виховному процесі допомагає  реалізувати мудру пораду В.О.Сухомлинського: «пробудити в учителів інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи». З цієї метою у школі відбулися заходи :

  • тиждень В.О.Сухомлинського( вересень);
  • феставаль відкритих уроків за творами В.Сухомлинського ;
  • засідання оперативно- методичної наради «Ідеї Сухомлинського і сучасність»;
  • засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів «Трансформація педагогічних ідей в.Сухомлинського у особистісно орієнтованому навчанні та вихованні»( березень 2013 року);
  • презентація тематичної виставки «Серце, віддане дітям»;
  • години спілкування ;
  • розроблені і поетапно реалізуються заходи щодо підготовки та відзначення 95-річчя від дня народження В.Сухомлинського, затверджені наказом по школі.

 

 

Бібліотечний урок "Серце віддаю дітям"

 

 

Конкурс "Інсценізація казок В.Сухомлинського"

 

Виховуємо прекрасним

На засіданні методичного об'єднання вчителів початкових класів «Трансформація педагогічних ідей в.Сухомлинського у особистісно орієнтованому навчанні та вихованні» 

 

                              

 

 

 

Золоті розсипи ідей В.Сухомлинського у практиці

роботи учителів

 

 

                                    Ім’я його відоме в цілім світі,

          Він з нами завжди: в серці й на вустах,

          Він серце до краплини віддав дітям,

          Він був, він є, він житиме в віках!

 

З плином часу ідеї В.О.Сухомлинського не тільки не старіють, а стають ближчими, зрозумілими і необхідними новим поколінням.

Реформування змісту шкільної освіти ставить перед педагогічною наукою і практикою нові завдання щодо навчання і виховання молодших школярів, зокрема перехід на особистісно орієнтовану систему навчання, одним із компонентів якої є індивідуалізація навчально-виховного процесу. Саме над проблемою впровадження особистісно орієнтованої технології навчання та виховання працює педагогічний колектив нашої школи.

 «Мистецтво й майстерність навчання і виховання полягає в тому, щоб, розкривши сили  й можливості кожної дитини, дати їй радість успіху в розумовій праці. А це означає, що в навчанні має бути індивідуалізація – і в змісті розумової праці (в характері завдань), і в часі.» - так писав в «Порадах» Василь Олександрович Сухомлинський. Він створив психолого-педагогічну систему, в якій усе зосереджено навколо дитини.

Школа мислення, школа під блакитним небом, школа радості – так назвав свою освітню систему великий педагог. Створена ним школа виховання творчої особистості стала відомою в усьому світі, а його методика виховання серцем – дороговказ для педагогіки ХХІ століття. « Це яскраве, повнокровне, виразне життя серця, гра почуттів, емоційних рухів - ось що таке дитинство як об'єкт нашої педагогічної праці, як середовище, в якому нам доводиться працювати. Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті, - з дитиною. Від нас, від нашого вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить її життя, розум, характер, воля і щастя.»

 

 

« Кожна дитина приходить у школу зі щирим бажанням добре вчитися. Воно, ніби яскравий вогник, що освітлює світ дитячих турбот і тривог. Дитина несе його нам, учителям, з безмежною довірливістю. Цей вогник легко погасити байдужістю, невірою в дитину. Будьмо ж людьми, пристрасно закоханими у свою працю, що вміють запалити вогник такої самої любові у своїх вихованців.»

 

 

« У грі немає людей серйозніших, ніж маленькі діти. Граючи, вони, не тільки сміються, а й глибоко переживають, іноді страждають.

                    

 

 

« Ведіть дітей в поле , в ліс, на луг , учіть спостерігати й бачити явища навколишнього світу. Школа спостережливості в молодшому віці - необхідна умова розумового розвитку.»

 

                            

 

 

 « Навчити дитину вчитися, дати їй уміння, за допомогою яких вона буде самостійно підніматися із сходинки на сходинку довгого шляху пізнання - це одне з найскладніших завдань учителя. Саме у його здійсненні — ключ до тієї педагогічної мудрості, оволодіння якою робить нашу працю творчою.»

 

 

                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План

проведення Тижня В.Сухомлинського «Свічка Великого Добротворця не згасне ніколи» у Богданівській ЗШ І-ІІ ступенів

( 29.09 – 03.10.2014 року)

Понеділок 29.09

1.Відкриття Тижня пам'яті в.Сухомлинського «Свічка Великого Добротворця не згасне ніколи».

2.Організація та презентація виставки творів В.Сухомлинського «Великий педагог» ( бібліотекар ).

Вівторок 30.09

1. Конкурс дитячих малюнків на асфальті «Малюємо за В.Сухомлинським»

( учні 1 – 9 класів).

2. Конкурс дитячих казок ( учні 3 – 9 класів ).

Середа 01.10

1.Конкурс дитячих малюнків за творами В.Сухомлинського «Чарівний світ казок В.Сухомлинського» ( учні 1 – 9 класів).

2.Конкурс виразного преказу творів В.Сухомлинського ( учні 2 -9 класів).

3. Фестиваль відкритих уроків. Методична мета : «Трансформація педагогічної спадщини В.Сухомлинського у сучасному навчально-виховному процесі».

Четвер 02.10

1. Фестиваль відкритих уроків. Методична мета : «Трансформація педагогічної спадщини В.Сухомлинського у сучасному навчально-виховному процесі».

2. Проведення годин спілкування «В.Сухомлинський і сучасність».

П'ятниця03.10

1. Конкурс інсценізацій за творами В.Сухомлинського ( учні 1 – 9 класів).

 

2. Підведення підсумків Тижня, нагородження переможців.